NEWS / eAntiik

eAntiik: vanavara sametine hing!

GO TO SHOP ›
eAntiik.com on juba terve dekaadi jooksul andnud Eesti kultuurilukku kuuluvatele esemetele uue elu. Oma Tallinna poele on eAntiik kohta otsinud juba vähemalt kolm aastat. Nüüd on Eesti kultuuripärandit hindav pood lõpuks kanda kinnitanud Balti Jaama Turu hoones.
Mida hakkate Balti Jaama Turul pakkuma?
eAntiik.com hindab Eesti kultuuripärandit. Avatavas Balti Jaama Turu eAntiigi poes pakume ajarännakut läbi eesti kodu erinevate ajajärkude: talutare-maakodu, 1920-30ndate linnakodu ja 1950-60ndate linnakorter. Loomulikult on need mööblitükid, sisustuselemendid ja Eesti vana disain müügis. Kaubavalik aga muutub pidevalt, seega on poes alati uut avastada. Nagu ütles kunagi üks meie klient, et “rändamine ajas on pealekauba”.
Meie eriline armastus on Eesti vana klaas (Lorup, Tarbeklaas) ja keraamika (KFK, TEKT, ARS), mida leiab poes palju ja mida me ka väga hästi tunneme ja määrata oskame. Just eile saabus poodi haruldane ja kaunis Lorupi sõstralihviga kristallvaagen, mida meie kodulehel näha saab. Armastame vana Eesti mööblit, nii antiikset kui ka retromööblit. Sellest vallast soovime ostjatele pidevalt ka uusi leide pakkuda. Leide aga pakume ehedal kujul või originaalilähedaselt restaureeritult.
Millised on teie ootused uuele Balti Jaama Turule?
Klientide nõudmisel oleme oma Tallinna poele kohta otsinud juba vähemalt kolm aastat, kaalunud erinevaid asukohti ja pakkumisi. Balti Jaama Turu hoone ja kontseptsioon tundusid kohe sobilikud. Balti Jaama Turg asub kõigi teede ristumispunktis, siin kohtuvad erinevad inimesed ja kaubapakkujad. Hoone ise on põnev, ühtlasi nii huvitava ajalooga kui ka väga kaasaegne.
Balti Jaama Turule on nüüd koondunud märkimisväärne hulk antiigi- ja vanavarapoode. Võib julgelt öelda, et tegemist saab olema suurima kodumaise antiigi- ja vanavara müügipaigaga Eestis. Siinjuures ei saa ära unustada ka Kuressaare linna, mis on antiigipealinn, sest seal asub Eesti antiigitee!
Miks on teie ettevõte Balti Jaama Turul kõige ägedam?
eAntiik.com on Eesti vanavarale ja Eesti vanale disainile pühendunud pood, e-pood ja oksjonikeskkond. Oksjonikeskkonnas saab igaüks oma esemeid ise müüa. Oodatud on eelkõige Eestist pärit vanakraam.
2006. a lõime oma kontseptsiooni "eAntiik", mis sümboliseerib Eesti antiiki, viitab meie disainipärandile ja nendele asjadele, mille seas me oleme üles kasvanud. Veebipood ja oksjonikeskkond asuvad aadressil www.eantiik.com.
Alates aastast 2012 on meil esinduspood Kuressaare vanalinnas ajaloolisel Kauba tänaval, meie (vana)(vana)vanavanaisa majas, kes seal oma rätsepaäri pidas. Hüpikpoodidega oleme olnud ka Tallinnas. Poe perenaisel Irenel on ka vanavarablogi www.vanavarablogi.wordpress.com., mida ta koos oma Pariisis ja Pelgulinnas elava tütrega peab, ning kust saab lugeda mõtteid antiigist, retrost ja vanavaraärist.
Guide ›

Enne kohale tulekut, uuri palun kauba hinnastamist ning laoseise klienditoelt.