Viisid, kuidas mõtteid tuulutada

Pikka aega tubastes tingimustes viibides me vahel ei märka, et hingamise sügavus muutub ahtaks ja pea muutub kogunevatest mõtetest raskeks. Kui märkame, siis on juba kogu keha nende mõtete raskuse alla vajunud. Aga tegelikult me sooviksime ju olla kerged ja mitte vaid kehakaalult. Terve keha eelduseks on kerge ja lennukas meel. Inspireeri end rõõmsatele mõtetele ning avasta, kuidas elu võtab omaks julgeid värve, nii nagu võtab loodus omaks kevade tuleku.


Ole tänulik

Kõlab klišeelikult, et on tähtis olla tänulik ja teadvustada endale kõiki põhjuseid, mille üle elus rõõmu tunda. See soovitus on aga efektiivsuselt sama tugev, nagu on tema klišee staatus. See toimib! Vali sobiv viis – kirjuta üles, joonista, tee telefonis helisalvestis või lihtsalt mõtle kõigist neist põhjustest, miks sul on võimalus olla rahulolev ja õnnelik. Väike lisanipp – võta üks pealtnäha lihtne põhjus ning hakka seda omakorda väikesteks minipõhjusteks lahti võtma. Näiteks, kui naudid toitu, mida lõunaks sööd, siis mõtle järgmiselt: sul oli võimalus need koostisosad poest osta (või ise kasvatada), sul oli oskus neist midagi maitsvat valmistada (või sul on keegi, kes oskas), sa tunned maitseid, haistad lõhnu ning märkad kõiki toidu värve. Siin on juba päris palju põhjuseid tänulik olla.

Viisid, kuidas mõtteid tuulutada


Viibi värskes õhus ja vaatle loodust

Lapsed on looduses professionaalsed bioloogid. Mida täiskasvanu valiv pilk enam ei märka, sellele pööravad tähelepanu lapsed. Leida pilve kujus mõni tuttav loom või minna lihtsalt nende liikumisega kaasa... see mõjub teraapiliselt ja kosutavalt. Vastavalt aastaajale on palju erilisi muutusi, millele looduses tähelepanu pöörata. Ja sul on võimalus valida, milliste meeltega seda kõike kogeda. Vaadata kõrvadega ja kuulata silmadega – väärib harjutamist!

Viisid, kuidas mõtteid tuulutada


Liigu mõõdukalt, treeni endale meelepärasel viisil

Me oleme osa loodusest ja loodus ise on pidevas liikumises. Meile on loomulik selle liikumisega kaasa minna. Pole tähtsust, et sa pole trenniguru või lapsepõlvest saadik spordisõber. Kindlasti leidub ka sulle mõnus liikumisviis. Olgu selleks kerge metsajooks, mõõdukad joogapainutused, jalutuskäik sinu valitud vahemaal või mis tahes muu viis - iga liigutus on tähtis ja kasulik sinu mõttemootorile. Ära loe jäiga sihikindlusega samme ega võrdle enda liikumisharjumusi teistega. Loeb ainult see, et sa valid liikumise. Tulemused on ainult võrdlemiseks. Aga miks sa tegelikult peaksid seda tegema?


Loe raamatuid

Kui võimalused justkui ei luba ja reisida ei saa, siis tegelikult siiski saab. Lihtne viis rännata mujale ning kogeda uusi kohti ja inimesi, on lugeda raamatuid. Ei ole vahet kui mahuka raamatu valid. Tähtis on see emotsioon, mida sellest võidad. Olgu selleks kasvõi õhuke anekdootide kogumik või lasteraamat. Kui seikled lugudes väljaspool enda lugu, siis leiad jälle viise, kuidas elu rõõmsamalt ja lahedamalt kogeda. Võib olla need inspireerivad sind tegudele, milleks oled kaua aega julgust kogunud. Ja võib juhtuda, et need muudavad täielikult sinu arusaama maailmast ja elust. Kas see oleks hirmutav või hoopis põnev?

Viisid, kuidas mõtteid tuulutada


Kuula muusikat... tähelepanelikult

Muusika on keel, mida mõistavad kõik inimesed, olenemata kultuurist. Helikeel on universaalne ja igaüks tajub selles tuttavaid „sõnu“. Olgu selleks mõni rokihitt või hoopis Arvo Pärdi peenetundeline looming – kuulmise asemel kuula seda. Mine muusika sisse, nagu jalutaksid mööda põnevaid linnatänavaid või müstilist põlismetsa... Testi end, kas eristad erinevaid helisid, ja proovi, kas suudad kuulata ühte kindlat osa muusikas nii, et teise mõtteis vaigistad. Loomulikult on sajaprotsendiliselt tõhus ka muusika volüümi põhja keeramine ja häbitundeta kaasa rokkimine! Igaljuhul sa kindlasti naudid!

Viisid, kuidas mõtteid tuulutada


Loomulikult on sinu valida, milline tegevus või hoopis tegevusetus aitab kõige paremini mõtteid tuulutada. Tähtis on, et püsiks meeles selleks aega ja julgust võtta.


Interesting reading