NEWS

Elektrum Drive’i elektriautode laadimisjaamad on avatud! Share

Elektrum avas seni Narvas võimsaimad elektriautode laadimisjaamad Narva Astri ja Fama keskustes. Laadimisvõrgustikus Elektrum Drive on 2030. aastaks planeeritud avada rohkem kui 3000 laadimispunkti, millest ligi 1000 rajatakse Eestisse.

Eestis registreeritud elektrisõidukite koguarv läheneb 6000 elektriautole ning Elektrum valmistub elektriautode arvu märgatavaks kasvuks. Nii avati laadimisjaam Tallinnas mullu novembris ja tänavu jaanuaris Tartus ja Narvas. Elektrum Drive’i kasutatakse mobiilirakenduse ehk äpi vahendusel, millega saab ostetud elektrienergia eest kohe tasuda. Rakendusega saab muuhulgas valida planeeritud laadimisaja pikkuse, et teised kasutajad näeksid, millal jaam on saadaval. Lisaks on võimalik planeerida teed laadimisjaamadeni, kasutades mobiilseadmes saadaolevaid navigatsiooniplatvorme, samuti ka tasuda kuupõhiselt.

Astri: kiirlaadija 150 kW (2 x CCS) ja 4 x 22 kW AC laadijad. Fama: kiirlaadija 100 kW (Chademo ja CCS) ning 4 x 22 kW AC laadijad.

Astri Grupi nõukogu liikme ja jätkusuutlikkuse valdkonna juhi Silver Hage kinnitusel on elektriautode laadimistaristu edendamine oluline osa Astri Grupi rohestrateegiast. “Avalikel laadimispunktidel on oluline roll nii pikamaasõitudel kui ka elektriautode arvu kasvul. Lühiperspektiivis on aga takistusi kortermajade juures laadimisega. Laadijate olemasolu ostukeskustes on iseenesestmõistetav ning elektriauto laadimise ajal saab klient keskuses süüa, sisseoste teha ja aega veeta.”

Tule uudistama!