LIHTNE NAGU 1-2-3!

Väljaspool Euroopa Liitu resideeruvatel isikutel (ühendusevälise riigi resident) on õigus tagasi saada ostusummas sisalduv käibemaks juhul, kui ostetud kaubad võetakse Euroopa Liidust lahkudes endaga kaasa. Seega, tehes sisseoste erinevates kauplustes, kus pakutakse Tax Free Shopping teenust on turistil võimalus muuta oma reis veelgi rahuldust pakkuvamaks.

Kuidas see süsteem toimib?

"Kolme lihtsa sammu" reegli abil on käibemaksu tagastamise süsteem Global Blue väga lihtne, mugav ja arusaadav.

1. KVIITUNG KAUPLUSEST

Tasudes kaupluses ostude eest saab isik müüjalt käibemaksutagastusega müügi kviitungi.

2. EKSPORDITEMPEL TOLLIST

Lahkudes Euroopa Liidust tuleb viimases väljumisasutuses (piiriületuspunkt) sealsele tolliametnikule ette näidata ostetud kaubad, pass ja käibemaksutagastusega müügi kviitung(id). Tolliametnik kinnitab templiga kaupade ekspordi käibemaksutagastusega müügi kviitungil.

3. RAHA KÄTTE

Esitades lähimas Global Blue tagastuspunktis tollitempliga varustatud käibemaksutagastusega müügi kviitungi koos passiga, kantakse tagastatav summa isiku krediitkaardile või makstakse välja sularahas. Eestis võib summa tagasi saada piiril Narvas, Koidulas ja Luhamaal ning riigist lahkudes Tallinna Lennujaamas kaupluses Euroshop. Tagastust on võimalik saada ka paljudes teistes riikides, info saamiseks vaadake Global Blue veebilehte.

Muud tingimused

* Käibemaksumäär: 20% (Käibemaks miinus teenustasu moodustab tagastatava summa).

* Ühe päeva miinimum ostusumma ühes kaupluses (koos KM-ga): 38.01 EUR.

* Tolli kinnitus ekspordi kohta tuleb saada hiljemalt ostukuule järgneva 3-nda kuu lõpuks.